Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść




Zdjęcia niezidentyfikowane (Lwów), Lwów (Львів)
Antoni Kuczek: Przez przypadek, przepraszam.
Stryj
Antoni Kuczek: Rzeczywiście, dziękuje, miasto Stryj jest bardzo szeroko eksponowane na tym portalu.
Sobór św. Mikołaja, Brześć nad Bugiem
Antoni Kuczek: Dziękuję za OSM, ja nie znałem, trzeba by spróbować i korzystać.
ul. Krakowska, Lwów (Львів)
marko: St. Bardach, właściciel tej księgarni, był ojcem Wiktora Lwa Bardacha, późniejszego pisarza Jana Gerharda (1921 - 1971), autora m.in. książki "Łuny w Bieszczadach".
pl. Mariacki (Mickiewicza), Lwów (Львів)
Antoni Kuczek: Masz rację, dziękuję.
Pałac Radziechów, Radziechów (Радехів)
Antoni Kuczek: Od pewnego czasu grzebie w kresach i wiele rzeczy widziałem przeszukam Twoją miejscowość.

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

McAron
McAron
Parsley
McAron

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Tunel Miłości
Autor: Antoni Kuczek°, Data dodania: 2023-12-29 18:38:22, Aktualizacja: 2023-12-29 18:38:22, Odsłon: 150

Drzewa przy torach kolejowych utworzyły zamkniętą, łukowatą strukturę o długości 3 kilometrów. Jest to popularne miejsce na spacery zakochanych
 

Fakty

   Jest to zielony tunel na terenie leśnym, powstały w wyniku ruchu pociągów manewrowych do/z zakładu obróbki drewna. Jadąc przez las lokomotywa z wagonami powalała gałęzie drzewa i krzewy. W rezultacie powstał gęsty korytarz o precyzyjnym łukowym kształcie. Nie jest to więc cud natury, ale konsekwencja wzajemnych działań pociągu i człowieka.

Jest tu pięknie kiedy na drzewach są liście, a więc wiosną latem i jesienią. Jesienią przyroda pomaluje tunel kolorowymi barwami, a zimą to miejsce zadziwi Cię swoją tajemnicą po obfitych opadach śniegu.

Co zaskakujące, ta popularna turystycznie miejscowość jest dość młoda. Został przypadkowo znaleziony na początku XXI wieku i zrobiono kilka zdjęć, co wywołało ożywione dyskusje, czy to rzeczywiście taki cud natury, czy cud fotomontażu. Ale wkrótce coraz więcej ukraińskich podróżników było w stanie przekonać się, że jest to naprawdę istniejąca lokalizacja, której po prostu nie można zignorować planując wycieczkę do ciekawych miejsc

 

Legendy

   Istnieje wiele wersji powstania tunelu, poniżej najczęściej spotykane.

Według  jednej z legend tunel ten otrzymał swoją nazwę ze względu na tragiczną historię dwojga kochanków. Rodzice byli przeciwni ich małżeństwu, przez co pogrążona w smutku dziewczyna rzuciła się na tor i zmarła. Facet próbował ją znaleźć, ale wszystko na marne. Długo błąkał się po miejscowym lesie i wołał ukochaną, aż sam się zgubił. Od tego czasu wokół kolei wyrósł tunel miłości, w którym do dziś szukają się dusze kochanków.

  Istnieje druga wersja - lokalna, że ​​imię to otrzymał dzięki tragicznej historii dwojga kochanków. Dziewczyna z Klewania zakochała się w inżynierze z Polski, ale nie było im przeznaczone być razem. Pomysł wytyczenia trasy kolejowej do Orzewa w tych stronach był dopiero w planach. Zaproponował poprowadzenie toru kolejowego ze wsi Klewania do Orzewa bezpośrednio przez las. Klienci nie mieli pojęcia, że ​​w ten sposób zakochany po uszy inżynier utorował krótką drogę swojej ukochanej dziewczyny. Dziewczyna była prawosławną, ale zakochała się w katoliku, co poważnie oburzyło jej rodziców. Więc nigdy nie było im przeznaczone być razem, facet wrócił do Polski, a ona poślubiła innego.

   Piękno natury i historia miłosna związana z tunelem mimowolnie stworzyły tradycję: zakochane pary i nowożeńcy odwiedzają to miejsce i szczęśliwie sadzą tu wspólnie kwiaty. W dniu ślubu odbywają się tu sesje zdjęciowe. W tym miejscu kręcono także film „Klewan: Tunel miłości”. Jego autorem był japoński reżyser Akiyoshi Imazaki. Tunel Miłości w Klewanie wygląda wspaniale o każdej porze roku, ale lepiej odwiedzić go latem i jesienią.

 

Literatura:

https://ua.igotoworld.com/ru/poi_object/13668_the-love-tonnel-in-klevan.htm#/google_vignette

https://ua.igotoworld.com/ru/poi_object/13668_the-love-tonnel-in-klevan.htm#/google_vignette


/ / / /