Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
Stacja kolejowa Halicz, Halicz
McAron: Dzięki za info.
Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny, Komarno (Комарно)
rok - Administrator: Poprawne wartości znaczników dla obiektów : zoom 18, zoom min 16, zoom max 20. Poprawione.
Zdjęcia niezidentyfikowane
McAron: Teraz jak dałeś taką wskazówkę to jest w czym przebierać na
Most kolejowy nad Prutem, Jaremcze
marko: Już przeniosłem, dziękuję za trafne spostrzeżenie.
Dom nr 4, ul. Kulparkowska (Кульпарківська), Lwów
rok - Administrator: To ten sam dom z adresem Kulparkowska 4. Dom nr 6 . Domy po wschodniej stronie ul. Lubieńskiej mają numerację nieparzystą.

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

rok - Administrator
rok - Administrator
rok - Administrator
McAron
McAron
McAron
McAron
McAron
McAron
McAron
McAron
McAron
marko
marko
marko
marko
marko
marko
rok - Administrator
rok - Administrator
rok - Administrator

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Czas na Kresy!!
Autor: Mmaciek - Administrator°, Data dodania: 2019-02-10 23:09:39, Aktualizacja: 2019-03-26 01:50:17, Odsłon: 693

Wystartował nowy portal poświęcony Kresom Wschodnim - kresy.org.pl. Serwis funkcjonuje w ramach grupy internetowej Poloniae Amici.

W czasie zeszłorocznego rozszerzenia portalu na obszar całej Polski, wielu użytkowników zwracało się z pytaniami czy nowa formuła strony obejmie również Kresy Wschodnie. Z początku ta kwestia nie była w ogóle rozważana, lecz z upływem czasu rosło grono osób entuzjastycznie podchodzących do pomysłu. Niewątpliwy sukces wersji ogólnopolskiej przyczynił się do podjęcia decyzji o zaangażowaniu w temat Kresów. Tym razem postawiliśmy sobie jednak twarde założenia - nie rozszerzamy kolejny raz tematyki portalu, lecz tworzymy serwis partnerski działający w ramach jeden grupy internetowej.

Tak oto przedstawiamy Państwu serwis internetowy kresy.org.pl poświęcony tematyce Kresów Wschodnich. Trzon bazy stanowią powiaty z ośmiu województw II Rzeczypospolitej, które znajdują się aktualnie po za granicami Polski. Funkcjonalność portalu pozostaje niezmienna - każdy użytkownik może dodawać komentarze, zdjęcia, obiekty oraz artykuły. Na portalu można publikować materiały archiwalne oraz zdjęcia współczesne.

Portal poświęcony Kresom funkcjonuje na dotychczasowym silniku, dzięki czemu wspólna jest baza użytkowników. Nie ma zatem konieczności ponownej rejestracji. Logując się na jednym z serwisów (polska-org.pl lub kresy.org.pl) można dowolnie przechodzić pomiędzy stronami. Co więcej, można korzystać z dwóch portali jednocześnie (w osobnych kartach przeglądarki). Mechanizm jest tak skonstruowany, że żadna treść dotycząca Polski lub Kresów nie jest wyświetlana na drugim serwisie.

Wszystkich miłośników Kresów Wschodnich zachęcamy do współpracy. Każdy użytkownik zarejestrowany od co najmniej pół roku, w przypadku wyrażenia chęci budowania struktur, może otrzymać uprawnienia na wybrane przez siebie regiony. W tym celu prosimy o kontakt (redakcja@polska-org.pl) .

Za portal pod kątem merytorycznym odpowiadają dedykowani administratorzy - Adrian S. oraz Wito (opieka pod kątem technicznym - dotychczasowi admini).

 

Dwa sposoby na korzystanie z portalu:

- wpisujemy w przeglądarce adres strony, tj. kresy.org.pl

- korzystamy z "przełącznika" w nagłówku górnym

 


/
Wolwro | 2019-02-12 23:06:25
Może ta informacja będzie przydatna. Dużo nazw miejscowości na Kresach jest w języku polskim na mapie - szczególnie przy przybliżeniu do 500 m.
Mmaciek - Administrator | 2019-02-16 11:27:16
Wow! Fajna mapa, dzięki za info :)
Wolwro | 2019-02-19 13:14:05
W Androidzie przez aplikację OsmAnd można ściągnąć mapy Ukrainy, Białorusi, Litwy, Czech (Zaolzie) i tam jest wiele nazw miejscowości w j. polskim w każdej skali.
Wolwro | 2019-02-23 14:10:06
Może się przydać.
marko | 2019-03-01 22:17:19
Dzień dobry, mam następujące pytanie: czy do portalu kresowego będzie można dołączać zdjęcia z Litwy Kowieńskiej, która, jak wiadomo, nie wchodziła w skład II Rzeczypospolitej?
Mmaciek - Administrator | 2019-03-01 23:56:30 | edytowany: 2019-03-01 23:57:00
Musimy ten temat przemyśleć. Przy projektowaniu strony zdawaliśmy sobie sprawę, że granice portalu mogą ulec pewnych korektom. Zobaczymy, na razie portal dopiero co ruszył, więc skupmy się na dostępnych terenach.
marko | 2019-04-06 03:25:54
I jeszcze jedna sprawa: w przedwojennej Rzeczypospolitej mieliśmy dwa powiaty kosowskie: jeden z siedzibą w Kosowie Poleskim (w woj.poleskim), a drugi w Kosowie Huculskim (w woj. stanisławowskim) - trzeba by je jakoś rozróżnić w nazwie, bo widzę, że ludziom już się to myli; przed chwilą przeniosłem komuś Pistyń z Polesia na Pokucie, bo tam jest jego miejsce. :-)