Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
Liceum Krzemienieckie, Krzemieniec (Kremenec)
Administrator: Witaj! Nowe miasta zakładają administratorzy. Jeżeli chcesz aby zostało założone nowe miasto prośba o info na forum >>>
Zamek w Krzemieńcu, Krzemieniec (Kremenec)
Mmaciek - Administrator: Witamy na portalu :) Prośba, aby zdjęcia dodawać w rozmiarze 1400-1500 px na dłuższym boku.
ul. Gedimino prospektas, Wilno
phantasma1958: Dzięki :)
ul. Gedimino prospektas, Wilno
phantasma1958: Dzięki :)
Tarnopol
Adrian S. - Administrator: W tle nieistniejący kościół parafialny Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

twajda
StaSta
twajda
twajda
StaSta
twajda
twajda
twajda
Administrator
twajda
twajda
twajda
twajda
twajda
twajda
twajda
twajda
twajda
twajda
twajda
twajda

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Czas na Kresy!!
Autor: Mmaciek - Administrator°, Data dodania: 2019-02-10 23:09:39, Aktualizacja: 2019-02-10 23:09:39, Odsłon: 440

Dzisiaj został uruchomiony nowy portal poświęcony Kresom Wschodnim - kresy.org.pl. Portal będzie działał w ramach grupy internetowej Poloniae Amici.

W czasie zeszłorocznego rozszerzenia portalu na obszar całej Polski, wiele użytkowników zwracało się z pytaniami czy nowa formuła strony obejmie również Kresy Wschodnie. Z początku ta kwestia nie była w ogóle rozważana, lecz z upływem czasu rosło grono osób entuzjastycznie podchodzących do pomysłu. Niewątpliwy sukces wersji ogólnopolskiej przyczynił się do podjęcia decyzji o zaangażowaniu w temat Kresów. Tym razem postawiliśmy sobie jednak twarde założenia - nie rozszerzamy kolejny raz tematyki portalu, lecz tworzymy serwis partnerski działający w ramach jeden grupy internetowej.

Tak oto, przedstawiamy Państwu serwis internetowy kresy.org.pl poświęcony tematyce Kresów Wschodnich. Trzon bazy stanowią powiaty z ośmiu województw II Rzeczypospolitej, które znajdują się aktualnie po za granicami Polski. Funkcjonalność portalu pozostaje niezmienna - każdy użytkownik może dodawać komentarze, zdjęcia, obiekty oraz artykuły. Na portalu można publikować materiały archiwalne oraz zdjęcia współczesne.

Portal poświęcony Kresom funkcjonuje na dotychczasowym silniku, dzięki czemu wspólna jest baza użytkowników oraz statystyki. Nie ma zatem konieczności ponownej rejestracji. Logując się na jednym z serwisów (polska-org.pl lub kresy.org.pl) może dowolnie przechodzić pomiędzy stronami. Co więcej, można korzystać z dwóch portali jednocześnie (w osobnych kartach przeglądarki). Mechanizm jest tak skonstruowany, że żadna treść dotycząca Polski lub Kresów nie jest wyświetlana na drugim serwisie.

Wszystkich miłośników Kresów Wschodnich zachęcamy do współpracy. Każdy użytkownik zarejestrowany od co najmniej pół roku, w przypadku wyrażenia chęci budowania struktur, może otrzymać uprawnienia na wybrane przez siebie regiony. W tym celu prosimy o kontakt (redakcja@polska-org.pl) .

Za portal pod kątem merytorycznym odpowiadają dedykowani administratorzy - Adrian S. oraz Wito (opieka pod kątem technicznym - dotychczasowi admini).

 

Dwa sposoby na korzystanie z portalu:

- wpisujemy w przeglądarce adres strony, tj. kresy.org.pl

- korzystamy z "przełącznika" w nagłówku górnym

 


/
Wolwro | 2019-02-12 23:06:25
Może ta informacja będzie przydatna. Dużo nazw miejscowości na Kresach jest w języku polskim na mapie - szczególnie przy przybliżeniu do 500 m.
Mmaciek - Administrator | 2019-02-16 11:27:16
Wow! Fajna mapa, dzięki za info :)