Zajmuje narożną posesję na północnej pierzei Rynku. Ukończony w 1803 r., jest przykładem stylu empire. Mury zachowały częściowo pozostałości gotyckich konstrukcji datowanych na XV w. Budynek zajmuje narożną posesję na północnej pierzei Rynku. Fasada wschodnia wychodzi na ul. Drukarską. Kamienica wzniesiona została na miejscu dwóch starszych budynków z XV w. Przebudowa rozpoczęła się ok. 1800 r., prace zakończono w 1803 r., prace restauracyjne wykonano w 1934 r. Obecnie (2008) budynek mieszkalny.
Architektura
Kamienica jest trzypiętrowa, ceglana, tynkowana, zbudowana została na planie prostokąta. Na poziomie parteru fasada wyłożona jest ciosanym kamieniem. Na szerokości całego pierwszego piętra znajduje się balkon z rzeźbionymi kamiennymi konsolami. Ściana nad balkonem dzielona jest pilastrami jońskimi. Górna część fasady wyodrębniona jest od reszty gzymsem. Portal i okna na parterze mają półokrągłe zakończenia, wyżej – prostokątne. W wystroju fasad wykorzystano skromną klasycystyczną dekorację stiukową.
W 1934 r. na południowej fasadzie odsłonięto gotycką niszę. W podwórzu zachowały się konsole średniowiecznej galerii. W tym budynku urodził się i mieszkał Adam Hanuszkiewicz.