Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 8765747

Źródło wody mineralnej Naftusia 
Czołowe miejsce wśród wód truskawieckich zajmuje Naftusia. Pierwszą osobliwością tej wody jest, że jest to nisko-zmineralizowany wodorowęglan magnezowany, woda bardzo nisko mineralizowana, czyli nie obciąża zbędnym wapnem i sodem tkanek ludzkiego organizmu. Po drugie jej unikalnością jest to, że pochodzi ona z ropy naftowej, dzięki temu Naftusia jest unikalną skuteczną naturalną odtrutką wyprowadzającą zbędne produkty przemiany materii oraz wszelkie toksyny, zwłaszcza spowodowane skażeniem środowiska, ...
Czołowe miejsce wśród wód truskawieckich zajmuje Naftusia. Pierwszą osobliwością tej wody jest, że jest to nisko-zmineralizowany wodorowęglan magnezowany, woda bardzo nisko mineralizowana, czyli nie obciąża zbędnym wapnem i sodem tkanek ludzkiego organizmu. Po drugie jej unikalnością jest to, że pochodzi ona z ropy naftowej, dzięki temu Naftusia jest unikalną skuteczną naturalną odtrutką wyprowadzającą zbędne produkty przemiany materii oraz wszelkie toksyny, zwłaszcza spowodowane skażeniem środowiska, a nawet odtruwa organizm z pierwiastków promieniotwórczych. Trzecim czynnikiem Naftusi są naturalne bakterie saprofityczne, które wytwarzają w tej wodzie z nafty związki organiczne o unikalnym regenerującym i odkażającym działaniu leczniczym.
Woda ta jest bezbarwna i przezroczysta, zaś substancje zawarte w niej w śladowych stężeniach są całkowicie rozpuszczone. Ma ona lekki zapach siarkowodoru i ropy naftowej i właśnie w tym jest jej tajemnica i walor leczniczy. Ten siarkowodór powstaje w wyniku aktywności korzystnych leczniczych bakterii naftowych. Żadne bakterie, grzyby i wirusy nie mogą przetrwać w tej wodzie, bowiem zabija ona wszystko co jest chorobotwórcze, między innymi: heliobakter, paciorkowce, patologiczną florę jelitową i inne.
Teren w parku zdrojowym, na którym znajduje się źródło, jest obecnie niedostępny.
Na podstawie
Parsley
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

 • Data: 1910-1914
  komentarze: 0
  Źródło wody mineralnej Naftusia w Truskawcu. Źródło: www.polona.pl, ...
 • Data: 1920-1926
  komentarze: 0
  Pawilon nad ujęciem wody mineralnej Naftusia w Truskawcu. Źródło: ...
 • Data: 1926
  komentarze: 0
  Ujęcie wody mineralnej Naftusia w Truskawcu. Źródło: NAC, sygn.: ...
 • Data: 1926-1929
  komentarze: 0
  Źródło wody mineralnej Naftusia w Truskawcu. Źródło: www.polona.pl, ...
 • Data: 1929
  komentarze: 0
  Pawilon z ujęciem wody mineralnej Naftusia w Truskawcu. Źródło: ...
 • Data: 1930
  komentarze: 0
  Pawilon z ujęciem wody mineralnej Naftusia i przyległa do niej ...
 • Data: 1935
  komentarze: 0
  Kuracjusze przed pawilonem z ujęciem wody mineralnej Naftusia ...